owcaasasyn portal

Temat: Uśmiech

Co do przyciągającego uśmiechu - to popatrz na hollywodzkie gwiazdy i zapytaj sam siebie - co zrobić, by taki uśmiech mieć.

Hehehehehe... LICÓWKI.


Czy są inne alternatywy możliwości poprawienia uśmiechu?
Nie każdy jest kandydatem do wybielania zębów. Wybielanie nie jest zalecane w przypadku obecności wypełnień w kolorze zębów, koron, nasadek lub kleju na przedniej powierzchni zębów — środek wybielający nie zmieni koloru tych materiałów, przez co będą one widoczne na tle wybielonych zębów. W tych przypadkach można rozważyć inne możliwości, takie jak licówki lub bonding.

Licówki są cienkimi płytkami najczęściej z porcelany, które przykleja się na przedniej powierzchni zębów. W przypadku znacznie przebarwionych, ułamanych lub niekształtnych zębów licówki zapewniają trwały, ładny uśmiech. Licówki nie mają tendencji do przebarwień, dzięki czemu są popularne wśród osób potrzebujących doskonałego uśmiechu.
Licówki porcelanowe (pośrednie), które należy najpierw przygotować w taki sposób, aby pasowały do konkretnych zębów w laboratorium dentystycznym i których założenie wymaga dwóch wizyt u dentysty. Licówki porcelanowe kosztują od 300 do 1200 zł na ząb, a ich trwałość wynosi 10–15 lat lub dłużej.
Twój dentysta może udzielić Ci porady, czy jesteś dobrym kandydatem do zastosowania licówek.

Źródło: Colgate.pl


:mrgreen:

Źródło: forum.alphamale.pl/index.php?showtopic=2924Temat: taśmy do wybielania zębów
" />Białe zęby to podstawa zdrowego uśmiechu. Ładny i zdrowy uśmiech to dobre samopoczucie i pewność siebie. Okazuje się, że osiągnięcie zniewalającego efektu nie jest wcale takie trudne.

Metod jest kilka.

Białe zęby można spróbować uzyskać w warunkach domowych, o ile nasze przebarwienia nie są zbyt poważne. Z szerokiej oferty można wybrać wiele produktów do wybielania zębów.

Pasty wybielające
Na rynku dostępna jest szeroka gama past do zębów z przeznaczeniem do wybielania (typu “whitening”), należy mieć na uwadze, że pasty te przynoszą jedynie doraźny efekt – wybielają bowiem tylko nowopowstały w ciągu dnia osad, nie eliminują natomiast trwałych przebarwień płytki. Na rynku dostępne są również pasty dla palaczy, mają silniejsze działanie, redukują osad powstały w wyniku m.in. palenia papierosów. Nie są to jednak jakiś cudowne preparaty, a jedynie środki zastępcze, dłuższym szczotkowaniem nie osiągnie się pożądanego efektu, można za to nadmiernie zetrzeć szkliwo. Pasty te dają uczucie komfortu i czystości, jednak gdy marzeniem jest śnieżnobiałe uzębienie, warto sięgnąć po specjalistyczne produkty.

Paski wybielające

Nowością na polskim rynku są paski wybielające, produkowane w ramach serii do higieny jamy ustnej. Paski, które nakleja się na zęby dolnej i górnej szczęki, pokryte są żelem dentystycznym, substancja ta zawiera tlen, który w sposób bezpieczny dla szkliwa, aktywizuje się i usuwa przebarwienia poprzez ich utlenianie. Po oderwaniu taśmy ochronnej pasek wybielający należy nałożyć na zęby i pozostawić go na nich przez 30 minut. Niestety, jednokrotny zabieg nie gwarantuje oczekiwanego rezultatu, należy więc stosować paski wybielające dwa razy dziennie przez siedem dni, aby uzyskać efekt wybielonych zębów. Jak gwarantuje producent efekt wybielenia utrzymuje się – przy właściwej higienie jamy ustnej – przez pół roku, potem domowy zabieg należy powtarzać. Dzięki zastosowaniu wspomnianych pasków nie można dokonać cudów, ale rozjaśnić szkliwo o 2-3 tony, w przypadku powtarzania zabiegu. Jest to i tak niewątpliwym sukcesem biorąc pod uwagę, że zęby narażane są ciągle na “zabrudzenia”, gdy spożywamy np. płyny z dużą zawartością substancji barwiących lub tworzących osad (wino, kawa, herbata, intensywnie barwiące soki owocowe itp.)

Jeżeli jednak oczekuje się szybkich efektów, można się zdecydować na profesjonalne wybielanie zębów – zabieg przeprowadzany przez wyspecjalizowanych stomatologów.

Wybielanie nakładkowe
Jest to metoda bardzo skuteczna, zarezerwowana dla najbardziej wymagających przypadków. W gabinecie lekarz przeprowadza badanie stanu zębów i dziąseł. W razie potrzeby zakładane są szczelne opatrunki. Następnie usunięte zostają kamień i osad. Podczas tej samej wizyty pobierane są wyciski w celu przygotowania indywidualnych nakładek na zęby. Pacjent w domu sam nakłada do nich żel wybielający, umieszcza je na zębach i pozostawia tam na noc. Kuracja trwa od 7 do 20 nocy. Co drugi dzień konieczna jest kontrola w gabinecie. Po ustabilizowaniu koloru (ok. 2 tygodnie) lekarz zakłada estetyczne wypełnienia, korony, licówki.

Wybielanie zębów z martwą miazgą
Jest to metoda stosowana po leczeniu kanałowym. Istotą tego rodzaju wybielania jest zakładanie do wnętrza zęba silnie wybielającego leku. Zabieg powtarzany jest co 3 do 5 dni, do uzyskania pożądanego efektu.

Mikroabrazja
Metoda polega na połączeniu piłowania powierzchni zęba wiertłem diamentowym oraz erozji chemicznej występującej po nałożeniu kwasu fosforowego lub solnego na powierzchnię odsłoniętych uprzednio plam. Po zakończeniu wybielania szkliwo jest polerowane i nakłada się żel fluorowy dla zabezpieczenia przed nadwrażliwością. Efektywność tej metody jest nadal niejasna. Bywa, że już po miesiącu zabieg należy powtórzyć. W takim przypadku warto przedyskutować z lekarzem zastosowanie licówek.

Licówki ceramiczne
Licówki ceramiczne to absolutnie unikalne pod względem trwałości i estetyki ultracienkie nakładki z porcelany. Dzięki specjalnym cementom po naklejeniu ich na zęby pozostają tam nawet do 10 lat bez śladów zużycia. Wskazania do ich wykorzystania to wszystkie sytuacje, w których pacjenci nie akceptują kształtu czy koloru własnych zębów.
Źródło: acne.pl/viewtopic.php?t=97


Temat: Odmładzanie u dentysty
Odmładzanie u dentysty

Do niedawna, by poprawić kontury twarzy albo wygładzić zmarszczki, trzeba było poddać się operacji plastycznej. Teraz można to zrobić u stomatologa. Remont uśmiechu pozwala odmłodzić się o 10 lat.

Najwięcej lat dodają nam zmarszczki wokół ust i zapadająca się dolna część twarzy. Na szczęście taki postarzający wygląd można skorygować. Robi się to np. u wyspecjalizowanego stomatologa. By uzyskać efekt odmłodzenia, stosuje się metodę liftingu dentystycznego. To połączenie wielu technik stomatologicznych w jednym programie, m.in. ortodoncji, implantologii, wybielania i zabiegów medycyny estetycznej. Dzięki nim zmienia się m.in. położenie brody, rozszerzają się łuki zębowe, wygładza się okolica między ustami i nosem. To odmładza rysy twarzy i napina skórę.

http://zdrowie.onet.pl/_i/obrazki/zdrowie/odmladzaniedentysta_d.jpg

Nowa twarz

Zdaniem stomatologów kluczem do młodości jest korekcja zgryzu. Gdy jest on nieprawidłowy, może być przyczyną np. bólu głowy i zmęczenia. Złe ustawienie zębów może powodować nie tylko zwyrodnienia stawu skroniowo-żuchwowego, ale też odpowiada za duże napięcie mięśni twarzy i nadmierne wyostrzenie rysów. Dlatego główną częścią dentystycznego liftingu jest leczenie ortodontyczne. W tym celu na zęby zakłada się specjalny stały aparat korygujący zgryz. Może być umieszczony po zewnętrznej stronie szczęki albo od strony języka, tzw. lingwalny. Najnowocześniejsza odmiana ma tzw. zamki samoligaturujące. Działa na zęby z mniejszą siłą niż aparat z tradycyjnymi zamkami, a mimo to pozwala skrócić leczenie z dwóch lat do 12-16 miesięcy. W tym czasie zęby przemieszczają się w zaplanowanym kierunku. Łuki zębowe rozszerzają się, więc uśmiech staje się pełniejszy i znikają ciemne przestrzenie w kącikach ust. Przed założeniem takiego aparatu nie trzeba usuwać zębów. Po leczeniu ortodontycznym zmienia się kształt twarzy, a skóra i znajdujące się pod nią tkanki mają lepszą podporę i zmarszczki wolniej się tworzą. Przed założeniem aparatu leczy się dziąsła i wszystkie zęby oraz usuwa z nich kamień. Co dwa miesiące należy przyjść na wizytę kontrolną, by lekarz ocenił postępy kuracji i zmienił ustawienie aparatu korekcyjnego. Koszt takiej kuracji to 8-12 tys. zł.

Pełne zadowolenie

Gdy zgryz jest już prawidłowy, uzupełnia się brakujące zęby, np. implantami z tytanu. Są one wszczepiane w kość szczęki lub żuchwy. Zastępują korzeń utraconego siekacza, trzonowca lub kła. Wszczepiana część ma zwykle kształt śruby lub cylindra. Umieszcza się ją w zębodole i chowa w kości. Na nią nakładany jest tzw. filar, do którego przytwierdza się koronę imitującą ząb. Brakujący siekacz, kieł albo trzonowiec można wstawić nawet wiele lat po jego wyrwaniu. Przeszkodą nie jest już nawet zanik kości, bo można ją odtworzyć, na przykład przy pomocy specjalnego biomateriału. Przez dwa miesiące zespala się on z tkanką kostną, tworząc podstawę do wszczepienia sztucznego zęba.

Odbudowanie kości sprawia, że w zupełnie nowy sposób podpiera ona otaczające wargi i policzki, odmładzając twarz. Gdy implant połączy się z kością, montuje się do niego specjalną śrubę oraz koronę sztucznego zęba. Cena całości od 5 tys. zł.

Bielszy odcień

Kiedy zęby są już prawidłowo ustawione, warto zmienić ich odcień. Spektakularne efekty daje wybielanie. Podczas tego zabiegu zęby są oczyszczane z osadu i kamienia. Następnie pokrywa się je preparatem z utleniaczem i naświetla specjalną lampą lub laserem. Wybielanie w gabinecie najczęściej polega na nakładaniu żelu z nadtlenkiem mocznika. Ta substancja po zetknięciu z zębem, uwalnia aktywny nadtlenek wodoru. Wchodzi on w reakcję ze związkami organicznymi w szkliwie, co powoduje zmianę koloru zębów, ale go nie osłabia. Po wybielaniu przez trzy dni obowiązuje tzw. biała dieta. Nie powinno się np. pić kolorowych i cytrusowych napojów oraz wina. Wybielanie trzeba powtarzać, bo efekt nie jest trwały. W zależności od rodzaju przebarwień i naturalnego koloru zębów takie zabiegi robi się co rok lub co dwa lata. Koszt jednego to 1,7-2,5 tys. zł.

Nie każdemu da się wybielić zęby. W trudnych przypadkach ich barwę, a także kształt można zmienić przy pomocy licówek ceramicznych. To cienkie porcelanowe nakładki przyklejane do zęba. Mają od 0,2 do 1,5 mm. Nakłada się je na pojedyncze zęby albo całe ich grupy. Nie trzeba ich wymieniać, chyba że ulegną poważnemu uszkodzeniu. Cena pojedynczej licówki to 1,2-1,8 tys. zł. Po zrobieniu zdjęcia i dobraniu właściwego koloru, szlifuje się powierzchnie zębów. Potem zakłada się na nie tzw. licówki tymczasowe. Po tygodniu umieszcza się już gotowe. Ten zabieg jest bezbolesny, ponieważ szlifowanie zębów dentysta najczęściej przeprowadza
w znieczuleniu miejscowym.

Ostatni element

Kolejnym etapem takiego odmładzania są zabiegi medycyny estetycznej. Do wygładzania skóry najczęściej stosuje się wstrzykiwany pod skórę kwas hialuronowy. Z jego pomocą wypełnia się zmarszczki i uwypukla m.in. wargi oraz uzupełnia przestrzeń między nosem a ustami. Te zabiegi trzeba regularnie powtarzać co 6-12 miesięcy, ich cena zaczyna się zwykle od 500 zł.

autor: Ewa Basińska
źródło: Samo Zdrowie
źródło: zdrowie.onet.pl

Download: Rapidshare, Hotfile, Megaupload, Przeklej i Inne http://zdrowie.onet.pl/1613116,2039,,,,odmladzanie_u_dentysty,profilaktyka.html Download bez limitów

Źródło: nedds.pl/index.php?showtopic=484967